- - - ΑΨΕΣ Πυθαγόρας Πυθαγόρας ΑΕ Καρλόβασι ΑΟ Πολυκράτης samos samos samos Φοίνικας Διαγόρας Ραχών Ικαρίας samos samos samos samos samos samos samos ΑΣΣΑ Αναγέννηση

Σάββατο 30 Μαΐου 2015

Μπαράζ ανόδου γ΄εθνικής 2015 10ος όμιλος 6η Αγωνιστική Πυθαγόρας Σάμου - Πανναξιακός 0-1 (ΦΩΤΟ)

Τελευταία αγωνιστική:
Διαγόρας Αγίας Παρασκευής - Κανάρης Νενητών Χίου:  0-1
Την άνοδο στη γ΄εθνική πήρε η ομάδα του Κανάρη Νενητών Χίου

Πυθαγόρας - Πανναξιακός : 0-1
Μέτριο  παιγνίδι με την ομάδα του Πυθαγόρα να έχει ελαφρά υπεροχή στο πρώτο ημίχρονο , και η ομάδα της  Νάξου στην επανάληψη .
Η πρώτη ευκαιρία στον αγώνα έγινε από τους γηπεδούχους  στο 12΄ σουτ από  τον Κάρσα  η μπάλα λίγο πάνω από το δοκάρι του Τσουκαλά άουτ , στο 18΄ανατρέπεται ο Σαράντου μέσα στην περιοχή του Πανναξιακού ο διαιτητής έδωσε  πέναλτι το εκτέλεσε  ο Κάρσας και απόκρουσε  ο Τσουκάλας , στο 25' σουτ του Μακρή πέφτει στη γωνία και μπλοκάρει ο Τσουκαλάς , στο 36' σουτ του Κοκκινάκη μπλοκάρει  ο τερματοφύλακας της Νάξου,  στο 40΄ μεγάλη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους να ανοίξουν το σκορ ο  Κούτρος  μόνος σε κενό τέρμα  έστειλε τη  μπάλα άουτ, έτσι οι δυο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το 0-0.
Στην επανάληψη  οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο παιγνίδι και στο 49΄κερδισαν πέναλτι χέρι μέσα στη περιοχή από  τον Μαστρογιάννη πέναλτι και δεύτερη κίτρινη κάρτα  κόκκινη έτσι ο Πυθαγόρας έμεινε με 10 ποδοσφαιριστές , το πέναλτι εκτέλεσε εύστοχα ο Κούτρος και έκανε το 0-1, στη συνέχεια η ομάδα της Νάξου έκανε διαχείριση του αγώνα με μια αξιόλογη φάση στο 90΄μετά από βολέ του Τσουκαλά  έβγαλε τετ α τετ τον Ανεβλαβή Ε. αυτός  πλάσαρε το Σκουδριάνο άλλα ο Σαράντου πρόλαβε και έδιωξε πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή του τέρματος  .
Να σημειώσουμε ότι η ομάδα του Παννναξιακού κατέβηκε  στη Σάμο να αγωνιστεί με 13 ποδοσφαιριστές.
Πυθαγόρας : Σκουδριάνος, Σαπουνάς (59΄Κατσίκας), Μαστρογιάννης Κοντάρας, Ιωαννίδης, Βελονάκης (80΄Μάκρογλου)  ,  Σαράντου, Τσεβάς (83΄Κουκουβλής), Μακρής, Κάρσας, Κοκκινάκης
Πανναξιακός : Τσουκαλάς , Καρελέμογλου ,  lenjano,   Κατσούδας,  Καπίρης (87΄Ανεβλαβής Ε.), Χαμηλοθώρης , Ευριπιώτης,  Κωστάρης,  ΛΊκα,  Κούτρος,  Ντάσιος. Φωτογραφίες ΕΔΩ