- - - ΑΨΕΣ Πυθαγόρας Πυθαγόρας ΑΕ Καρλόβασι ΑΟ Πολυκράτης samos samos samos Φοίνικας Διαγόρας Ραχών Ικαρίας samos samos samos samos samos samos samos ΑΣΣΑ Αναγέννηση

Σάββατο 20 Μαΐου 2017

Μπάσκετ : Μία νίκη μακριά από την κατάκτηση του τίτλου στην βρίσκεται ο ΠΑΣ Ίκαρος

1ος  Τελικός  ΠΑΣ Ίκαρος - AE Kαρλόβασι 70-61 Τα δεκάλεπτα 20-12, 36-35, 46-47, 70 - 61
Η ομάδα της Ικαρίας νίκησε στην έδρα της το Καρλόβασι με 70-61, στον πρώτο τελικό και έκανε το 2-1 στη σειρά (μεταφέρονται και τα αποτελέσματα των ομάδων στην κανονική περίοδο του πρωταθλήματος) και θέλει άλλη μία νίκη για να πάρει τον τίτλο.

Η ομάδα του Καρλοβάσου απέδειξε ότι είναι ισάξια αντίπαλος για την κατάκτηση του τίτλου καθώς στο 3ο δεκάλεπτο ήταν μπροστά στο σκορ με 46-47 και πέντε λεπτά πριν το τέλος του αγώνα 52-52 . Επόμενος αγώνας στο Καρλόβασι. (με νίκη της τοπικής ομάδας ισοφαρίζει σε 2-2 τις νίκες, αν κερδίσει ο Ίκαρος στέφεται πρωταθλητής για το 2016-2017)