- - - ΑΨΕΣ Πυθαγόρας Πυθαγόρας ΑΕ Καρλόβασι ΑΟ Πολυκράτης samos samos samos Φοίνικας Διαγόρας Ραχών Ικαρίας samos samos samos samos samos samos samos ΑΣΣΑ Αναγέννηση

...

Για μεγέθυνση κάντε κλικ πάνω στην κάρτα
samos samos samos samos samos samos samos samos

Σάββατο, 30 Απριλίου 2011

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ 30/04/2011
Α΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ – 21η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ  
ΜΕΣΑΡΙΑ – ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ
2-0
ΛΥΚΟΥΡΓΟΣ–ΠΟΛΥΚΑΤΗΣ
1-4
ΔΙΑΓΟΡΑΣ –ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ
0-5
ΚΟΥΡΣΑΡΟΣ–ΑΡΙΣΤΑΡΧΟΣ
0-1
ΙΚΑΡΟΣ –ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ
2-1
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  21η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ  
Α/Α
 ΟΜΑΔΕΣ
Α
Ν
Ι
Η
ΓΚΟΛ
ΒΑΘ
Ρ
1.
ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ
19
19
0
0
83-11
57
2
2.
ΕΝΩΣΗ
19
16
1
2
47-17
49
2
3.
ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ
19
10
4
5
4025
34
2
4.
ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ
19
10
2
7
47-23
32
2
5.
ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ
19
9
3
7
4531
30
2
6.
ΔΙΑΓΟΡΑΣ
19
8
2
9
2340
26
2
7.
ΙΚΑΡΟΣ
19
7
2
10
 33-46
23
2
8.
ΑΡΙΣΤΑΡΧΟΣ
19
7
1
11
3242
22
2
9.
ΜΕΣΑΡΙΑ
20
3
2
15
12 42
11
1
10.
ΚΟΥΡΣΑΡΟΣ
19
2
3
14
21–57
9
2
11.
ΛΥΚΟΥΡΓΟΣ
19
3
2
14
2171
9
2

Ο ΛΥΚΟΥΡΓΟΣ ξεκίνησε με αρνητική αρνητική
βαθμολογία ( 2 ).
ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 22η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ
ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ       -  ΛΥΚΟΥΡΓΟΣ
ΕΝΩΣΗ                  -  ΔΙΑΓΟΡΑΣ    
ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ -  ΚΟΥΡΣΑΡΟΣ
ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ      -   ΙΚΑΡΟΣ
ΑΡΙΣΤΑΡΧΟΣ   -   ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ
ΜΕΣΑΡΙΑ (ΡΕΠΟ)

ΜΠΑΣΚΕΤ 29/04/2011
4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (ΠΕΜΠΤΗ 29 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011)
ΒΑΟΛ ΧΙΟΥ – ΑΟ ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ
44–57
ΑΣΚ Ιβίσκος –Παλλεσβιακός
56–51
Ρεπό:   Πανναξιακός ΑΟΝ
3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (ΠΕΜΠΤΗ 29 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011)
Πανναξιακός ΑΟΝ – ΒΑΟΛ Χίου
60–48
AO Πολυκράτης – ΑΣΚ Ιβίσκος
54-47    
Ρεπό: ΕΠΓΣ Παλλεσβιακός

ΑΟ ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ – ΑΣΚ ΙΒΙΣΚΟΣ: 54 – 47
Τα δεκάλεπτα: 13-14, 21-29, 37-38, 54-47.
ΑΟ Πολυκράτης (Καρράς): Καραβασίλης 7 (1), Μυτιληνού 29 (1), Πατελίδας 2, Βογιατζής, Καποτάς 2, Νικολαϊδης 9, Κυριαζής 4 (1), Μιχέλης 1.
ΑΣΚ Ιβίσκος: Πατινιώτης, Μίσσου 4, Λιβιεράτος 9, Τσίτσουλας 5, Κούρος Π. 2, Φυλτζανίδης 17 (4), Γρηγοράς 2, Κούρος Ιωάν. 5, Φιλιππόπουλος 3.
Διαιτητές: Αντωνόπουλος – Ραχιώτης.
Περισσοτερα απο το samosbasket.gr Αντωνούσος και Μυτιληνού σε συνέντευξη σε αθηναϊκό website 
ΜΠΑΣΚΕΤ 28/04/2011
Αγώνες μπαράζ Ανόδου  Γ’ Εθνικής, με τη συμμετοχή του  Πολυκράτη
2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (ΠΕΜΠΤΗ 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011)
Παλλεσβιακός –Πολυκράτης
46 - 74
ΑΣΚ Ιβίσκος – Πανναξιακός
51-53  
Ρεπό:   ΒΑΟΛ Χίου
Ο Πολυκράτης στο ντεμπούτο του  επικράτησε με 46-74 του Παλλεσβιακού
Τα δεκάλεπτα: 12-22, 24-37,30-53, 46-74.
ΕΠΓΣ Παλλεσβιακός (Γιαννίκος): Παπάζογλου, Σταμούλης 2, Ιατρού 2, Βέτσος, Ζωϊτος 8, Αναστασίου 7, Χρυσουλάκης 15 (2), Αβαγιανός 4, Παναγιωτίδης 4, Ρούσσος 4
ΑΟ Πολυκράτης( Καρράς): Αντωνούσος 2, Καραβασίλης 10 (2), Σταθακιός 3 (1), Μυτιληνού 31 (2), Πατελίδας 3, Βογιατζής 2, Καπoτάς, Νικολαϊδης 11, Αγοραστός, Κυριαζής 4, Μιχέλης 4, Σημαντήρας 4.

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (ΤΕΤΑΡΤΗ 27 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011)
ΒΑΟΛ Χίου – ΑΣΚ Ιβίσκος
65-74
Πανναξιακός ΑΟΝ  – ΕΠΓΣ Παλλεσβιακός
72-46
Ρεπό: ΑΟ Πολυκράτης

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ 28/04/2011
Πανελλήνιο πρωτάθλημα περιφερειακών ομάδων “Good League ΟΠΑΠ”
Στον τελικό οι νέοι, στα ημιτελικά οι παίδες
10η ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΑΙΓΑΙΟΥ ΝΕΩΝ
10η Περιφέρειας -6η Περιφέρειας: 3-1
Στον τελικό οι νέοι , από τη Σάμο συμμετέχει ο ποδοσφαιριστής Γιαννούλης  του Πολυκράτη.
Στην κατηγορία των Νέων η 10η Περιφέρεια Αιγαίου που αποτελείται από τις ΕΠΣ Σάμου, Δωδεκανήσου, Λέσβου, Χίου, και Κυκλάδων., κέρδισε την 6η Περιφέρεια που αποτελείται από τις ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας, Άρτας, Θεσπρωτίας, Κερκύρας, Πρέβεζας/Λευκάδας με 3-1 και θα αντιμετωπίσει στον τελικό  την 2η Περιφέρεια που  αποτελείται από τις (ΕΠΣ Μακεδονίας, Κιλκίς, Πέλλας, Σερρών, Χαλκιδικής). στις 7 Μαΐου.
Η σύνθεση της 10ης Περιφέρειας
Χατζηκλειδαράς, Χατζηβασίλης, Χατζηπαναγιώτης, Ιακωβασιλείου, Ζουγανέλης, Κούκας (69′ λ. τρ. Χριστοφόρος), Καμπούρης, Παπουτσογιαννόπουλος (87′ Γιαννούλης), Παπακωνσαντίνου, Βούρος (65′ λ. τρ. Διακόπουλος), Κούτρης..

10η ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΑΙΓΑΙΟΥ ΠΑΙΔΩΝ
Στα ημιτελικά έφτασαν οι παίδες της  Περιφέρειας Αιγαίου από τη Σάμο συμμετέχει ο ποδοσφαιριστής Σίδερης του ΑΟ Σάμου
1η Περιφέρεια- 10η Περιφέρεια   4-0
Την 2η Περιφέρεια που  αποτελείται από τις (ΕΠΣ Μακεδονίας, Κιλκίς, Πέλλας, Σερρών, Χαλκιδικής) θα αντιμετωπίσει στον μεγάλο τελικό η 1η Περιφέρεια που αποτελείται από τις  (ΕΠΣ Δράμας,  Έβρου, Θράκης, Καβάλας, Ξάνθης), καθώς επικράτησε το πρωί της Τετάρτης 26/4 με 4-0 της 10ης Περιφέρειας Αιγαίου  που αποτελείται από τις ΕΠΣ Σάμου, Δωδεκανήσου, Λέσβου, Χίου, και Κυκλάδων., στο πλαίσιο του Πανελλήνιου πρωταθλήματος περιφερειακών ομάδων “Good League ΟΠΑΠ” στην κατηγορία Παίδων. Ο τελικός θα διεξαχθεί  στις 7 Μαΐου.
Η σύνθεση της 10ης Περιφέρειας
 (Θεοδώρου), Σκευοφίλαξ, Βολονάκης, Παπαδόπουλος Χ., Πολυμένωφ, Παπαστεφάνου (63΄Κουρούνας), Πεταυράκης, Σοφιανής (48΄Χατζηγιοβάνης), Σίδερης (59 Ξυδάς), Μαργαρίτης, Γιώργου, Καυσάρας.
Αναπληρωματικοί: Σαλτανάρας, Κουρούνας, Τρανάγιας, Χατζηγιοβάνης, Ζαχαρής, Κεφαλιανός, Ξυδάς.
ΠΟΔΟΦΑΙΡΟ 27/04/2011
ΥΠΟΔΟΜΗΣ (ΠΡΩΗΝ ΠΑΙΔΙΚΟ) – 22η
 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

(Τελευταία) ΤΕΤΑΡΤΗ 27/04/2011
ΑΡΙΣΤΑΡΧΟΣ – ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ
2-4
ΦΟΙΝΙΚΑΣ  – ΕΝΩΣΗ
2-7
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ –ΛΑΙΛΑΠΑΣ
3-0 Α/Α
ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ – ΑΟ ΣΑΜΟΥ
15:00/04/05/11
ΛΥΚΟΥΡΓΟΣ – ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ 
3-2
ΑΝΑΤΟΛΗ   – ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ  
2-1
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  22η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Α/Α
ΟΜΑΔΕΣ
Α
Ν
Ι
Η
ΒΑΘ
1.
ΕΝΩΣΗ
22
19
1
2
58
2.
ΑΟ ΣΑΜΟΥ
21
19
0
2
57
3.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ
22
15
4
3
49
4.
ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ
22
15
1
6
46
5.
ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ
21
13
2
6
41
6.
ΦΟΙΝΙΚΑΣ
22
12
2
8
38
7.
ΛΑΙΛΑΠΑΣ
22
8
0
14
24
8.
ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ
22
7
1
14
22
9.
ΑΡΙΣΤΑΡΧΟΣ
22
5
2
15
17
10
ΑΝΑΤΟΛΗ
22
5
2
15
17
11
ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ 
22
2
1
19
7
12
ΛΥΚΟΥΡΓΟΣ
22
3
0
19
3
Ο ΛΥΚΟΥΡΓΟΣ ξεκίνησε με αρνητική βαθμολογία (-6).
ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ – ΑΟ ΣΑΜΟΥ  έχουν από ένα παιγνίδι λιγότερο

ΑΟ ΣΑΜΟΥ ΣΤΑ ΠΑΣΧΑΛΙΝΑ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΣΧΟΛΩΝ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΥ
Την Τρίτη 26 απριλιου ο ΑΟ ΣΑΜΟΥ αναχωρισε  για το Λουτράκι όπου με παίκτες γεννηθέντες 1996-1997-1998 θα συμμετάσχει στο τουρνουά των PANATHINAIKOS SOCCER SCHOOLS.
στις 27 Απριλίου, ξεκινισε το τουρνουα σχολων ποδοσφαίρου που προέρχονται από την Αττική, την Πελοπόννησο, τη Στερεά Ελλάδα, τους νήσους Αιγαίου, την Κρήτη, τους νήσους Ιονίου και την Κύπρο.
Αναλυτικά θα συμμετέχουν οι Σχολές Ποδοσφαίρου Ζακύνθου, Ρεθύμνου, Σάμου, Χανίων, Αιγίου, Ηρακλείου, Πάτρας, Σπατών, Χαλκίδας, Αταλάντης, Επισκοπής, Κεφαλονιάς, Πεύκης, Ρόδου, Σύρου, Καλυβίων και Χαλανδρίου.
Η διοργάνωση θα έχει διάρκεια 5 ημερών και θα διεξαχθεί στις εγκαταστάσεις της πρότυπης αθλητικής κατασκήνωσης Sportcamp στο Λουτράκι, με τους συμμετέχοντες αθλητές να ανέρχονται περίπου τους 350.

ΥΠΟΔΟΜΗΣ (ΠΡΩΗΝ ΠΑΙΔΙΚΟ) ΟΜΙΛΟΣ ΙΚΑΡΙΑΣ ΚΑΙ ΦΟΥΡΝΩΝ
Διαγόρας  - Ικαρος
5-1
Μεσαριά   - Ικαρος
2-5
Κουρσάρος – Μεσαριά
Ανεβλήθη
Κουρσάρος – Διαγόρας
δεν έγινε

ΜΠΑΣΚΕΤ 25/04/2011
Πρόγραμμα αγώνων μπαράζ Ανόδου  Γ’ Εθνικής, με τη συμμετοχή του  Πολυκράτη
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (ΤΕΤΑΡΤΗ 27 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011)
19:00   ΒΑΟΛ Χίου – ΑΣΚ Ιβίσκος
20:45   Πανναξιακός ΑΟΝ  – ΕΠΓΣ Παλλεσβιακός
Ρεπό: ΑΟ Πολυκράτης

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (ΠΕΜΠΤΗ 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011)
19:00   ΕΠΓΣ Παλλεσβιακός – AO Πολυκράτης
20:45   ΑΣΚ Ιβίσκος – Πανναξιακός ΑΟΝ
Ρεπό:   ΒΑΟΛ Χίου

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 29 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011)
19:00   Πανναξιακός ΑΟΝ – ΒΑΟΛ Χίου
20:45   AO Πολυκράτης – ΑΣΚ Ιβίσκος
Ρεπό:   ΕΠΓΣ Παλλεσβιακός

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (ΣΑΒΒΑΤΟ 30 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011)
11:00   ΑΣΚ Ιβίσκος – ΕΠΓΣ Παλλεσβιακός
12:45   ΒΑΟΛ Χίου – AO Πολυκράτης
Ρεπό:   Πανναξιακός ΑΟΝ

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (ΚΥΡΙΑΚΗ 1Η ΜΑΪΟΥ 2011)
10:00   AO Πολυκράτης – Πανναξιακός ΑΟΝ
11:45   ΕΠΓΣ Παλλεσβιακός – ΒΑΟΛ Χίου

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ
ΥΠΟΔΟΜΗΣ (ΠΡΩΗΝ ΠΑΙΔΙΚΟ) – 21η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
 Μ. ΣΑΒΒΑΤΟ 23/04/2011
ΕΝΩΣΗ    –  ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ
1-3
ΛΥΚΟΥΡΓΟΣ –  ΑΝΑΤΟΛΗ 
3-4
ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ – ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ
0-2
ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ
0-3
ΑΟ ΣΑΜΟΥ –  ΦΟΙΝΙΚΑΣ
12-2
ΛΑΙΛΑΠΑΣ –  ΑΡΙΣΤΑΡΧΟΣ 
3-1
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  20η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Α/Α
ΟΜΑΔΕΣ
Α
Ν
Ι
Η
ΒΑΘ
1.
ΑΟ ΣΑΜΟΥ
21
19
0
2
57
2.
ΕΝΩΣΗ
21
18
1
2
55
3.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ
21
14
4
3
46
4.
ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ
21
14
1
6
43
5.
ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ
21
13
2
6
41
6.
ΦΟΙΝΙΚΑΣ
21
12
2
7
38
7.
ΛΑΙΛΑΠΑΣ
21
8
0
13
24
8.
ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ
21
7
1
13
22
9.
ΑΡΙΣΤΑΡΧΟΣ
21
5
2
14
17
10
ΑΝΑΤΟΛΗ
21
4
2
15
14
11
ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ 
21
2
1
18
7
12
ΛΥΚΟΥΡΓΟΣ
21
2
0
19
0
Ο ΛΥΚΟΥΡΓΟΣ ξεκίνησε με αρνητική βαθμολογία 

Α΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ
Μ.ΤΕΤΑΡΤΗ 20/04/2011
ΚΟΥΡΣΑΡΟΣ  –ΜΕΣΑΡΙΑ
1-0
ΔΙΑΓΟΡΑΣ –  ΙΚΑΡΟΣ
2-1

 ΥΠΟΔΟΜΗΣ (ΠΡΩΗΝ ΠΑΙΔΙΚΟ) – 20η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Μ. ΤΕΤΑΡΤΗ 20/04/2011
ΑΡΙΣΤΑΡΧΟΣ  – ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ 
3-4
ΦΟΙΝΙΚΑΣ    – ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ
3-4
ΕΝΩΣΗ       – ΛΑΙΛΑΠΑΣ
3-0 Α/Α
ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ   – ΛΥΚΟΥΡΓΟΣ
3-0
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ  – ΑΝΑΤΟΛΗ 
5-1
ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ  – ΑΟ ΣΑΜΟΥ  
3-4

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  20η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
-Α/Α
ΟΜΑΔΕΣ
Α
Ν
Ι
Η
ΒΑΘ
1.
ΕΝΩΣΗ
20
18
1
1
55
2.
ΑΟ ΣΑΜΟΥ
20
18
0
2
54
3.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ
20
13
4
3
43
4.
ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ
20
13
1
6
40
5.
ΦΟΙΝΙΚΑΣ
20
12
2
6
38
6.
ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ
20
12
2
6
38
7.
ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ
20
7
1
12
22
8.
ΛΑΙΛΑΠΑΣ
20
7
0
13
21
9.
ΑΡΙΣΤΑΡΧΟΣ
20
5
2
13
17
10
ΑΝΑΤΟΛΗ
20
3
2
15
11
11
ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ 
20
2
1
17
7
12
 ΛΥΚΟΥΡΓΟΣ
20
2
0
18
0
Ο  ΛΥΚΟΥΡΓΟΣ ξεκίνησε με αρνητική    βαθμολογία  (-6).

ΥΠΟΔΟΜΗΣ (ΠΡΩΗΝ ΠΑΙΔΙΚΟ) – 21η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
 Μ. ΣΑΒΒΑΤΟ 23/04/2011
   ΑΓΩΝΙΖΟΜΕΝΕΣ ΟΜΑΔΕΣ
 ΩΡΑ
  ΓΗΠΕΔΟ
ΕΝΩΣΗ    –  ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ
15:00
ΣΑΜΟΥ
ΛΥΚΟΥΡΓΟΣ – ΑΝΑΤΟΛΗ 
15:00
ΧΩΡΑΣ
ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ – ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ
17:00
ΣΑΜΟΥ
ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ
17:00
ΚΟΝΤΑΚΕΪΚΩΝ
ΑΟ ΣΑΜΟΥ –  ΦΟΙΝΙΞ 
13:00
ΣΑΜΟΥ
ΛΑΙΛΑΠΑΣ –  ΑΡΙΣΤΑΡΧΟΣ 
17:00
ΧΩΡΑΣ